Click to listen highlighted text!
ЯНГИЕР ШАҲАР 10-СОН ДАВЛАТ МАКТАБГАЧА ТАЪЛИМ ТАШЛИЛОТИДА УМУМИЙ ЙИҒИЛИШ БЎЛИБ ЎТДИ
2025 йил 18 март  куни Янгиер шаҳридаги 10-сон Давлат мактабгача таълим ташлилоти жамоасининг 2023-2025 йилларга  мўлжаллаб тузилган жамоа шартномасини 2024 йилда бажарилиши ва бошланғич касаба уюшма қўмитасининг 2020-2025 йиллардаги фаолияти якунлари юзасидан ҳисобот-сайловига бағишланган умумий йиғилиши бўлиб ўтди.  Йиғилишда таълим ва фан ходимлари касаба уюшмаси Янгиер шаҳар бўлинмаси Кенгаши раиси: У Алланазаров иштирок этди.
10-сон Давлат мактабгача таълим ташлилоти маъмурияти томонидан жамоа шартномасини 2024 йилда бажарилиши юзасидан амалга оширилган ишлар   ҳисоботи эшитилди.   Шунингдек, бошлангич касаба уюшма қўмитаси раиси: Н Соибназарованинг  жамоа шартномасини 2024 йилда бажарилиши юзасида ҳисоботи эшитилди.   Йиғилишда  жамоа шартномасини бажарилиши бўйича далолатнома-маълумотнома йиғлиш қатнашчиларига таништирилди.
Жамоа  шартномасини 2024 йилда бажариилиши қониқарли деб топилди.
Бошлангич қасаба уюшма қўмиитасининг ҳисобот-сайлов йигилишида бошлангич касаба уюшма қўмитаси раиси:  Соибназарова Насибанинг 2020-2025 йилларда қўмита фаолияти тўғрисида ҳисоботи эшитилди. Касаба уюшмасининг 2020-2025 йилллардаги фаолияти қониқарли деб баҳоланди. Бошлангич касаба уюшмаси қўмитаси раислигига сайлов Очиқ авоз бериш йўли билан ўтказилиши жамоа томонидан мақулланди. Сайловга номзодлари қўйилган  2 нафар ходимларга ДМТТдаги касаба уюшма аъзолари  очиқ авоз  бердилар. Авоз бериш натижаларига кўра   Соибназарова Насиба касаба уюшма қўмитаси раиси лавозимида сайланди.
Жамоа томонидан бошлангич касаба уюшма қўмитаси раиси ўринбосарлигига ва касаба уюшма қўмитаси аъзолигига сайловлар очиқ авоз бериш йўли билан  ўтказилиши мақулланди.   Шундан сўнг бир нафар бошлангич касаба уюшма қўмитаси раиси ўринбосари ва уч нафар бошлангич касаба уюшма қўмитаси аъзолари сайландилар.
Таълим ва фан ходимлари Янгиер шаҳар Кенгашининг конференсиясига делегат этиб  бошлангич касаба уюшма қўмитаси раиси : Соибназарова Насиба сайланди
Ҳисобот – сайлов йиғлишида таълим ва фан ходимлари касаба уюшмаси Янгиер шаҳар бўлинмаси Кенгаши раиси: У Алланазаров сўзга чиқиб касаба уюшмаси ташкилотининг бугунги кундаги фаолияти юзасидан ҳамда Ўзбекистон Республикасининг касаба уюшмалари тўғрисидаги Қонуни, касаба уюшмалари куни тўғрисидаги Қонуни, Ўзбекистон халқаро касаба уюшмалари Конфедрациясида аъзо бўлганлиги тўғрисида кенуг ва атрофлича маълумот берди. Жумладан 2025 йилда Ўзбекистон касаба уюшмаларининг 120 йиллиги кенг нишонланаётгани ва шу муносабат билан 2025 йил давомида ташлил этилаётган тадбирлар хусусида маълумот берди.